Hoş geldiniz!

Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü olarak bizler, kurguların hem dünyamızı hem de deneyimlerimizi nasıl şekillendirdiğini araştırmaktayız. Bu süreçte öğrencilerimiz yakın okuma yapmayı, kapsamlı düşünmeyi ve analitik, yaratıcı becerilerle yazmayı öğrenmektedir. Sunduğumuz geniş ders seçeneğiyle amacımız;  metinlerin biçimsel özellikleriyle anlamlara nasıl ışık tuttuğunu keşfetmek, edebi ifadeler ile tarihsel olaylar arasındaki bağıntıları anlamak, edebiyatın güç yapılanmalarını yansıtırken aynı zamanda onları nasıl reddettiğini kavramaktır.

Ders programımız, dünya çapındaki İngilizce edebiyat eserlerine odaklansa da diğer sanat alanlarının öğretimine aynı ölçüde ağırlık verilmektedir. Bu bağlamda öğrencilerimizi disiplinlerarası bağlantılar kurmayı ve seçimler yapmayı; hayatlarının ileriki aşamalarında onlara yol gösterecek okuma, yazma ve konuşma becerilerini güçlendirmeye davet etmekteyiz. Öğrencilerimiz bu unsurları temel alarak akademi, sanat, toplum, yönetim ve çeşitli endüstri alanlarında başarılı kariyerler inşa etmişlerdir.

Haberler ve Etkinlikler

Yeni Yıl Partisi

Carolyn Forsche İstanbul’da

2021-2022 Cem Taylan Ödülleri

Hakkımızda

Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında lisans programı ve İngiliz Edebiyatı (M.A., Ph.D.) alanında lisansüstü programlar sunmaktadır. Lisans düzeyinde çift ana dal programlarının yanı sıra öğrencilere sunulan üç adet sertifika programı bulunmaktadır.

Programlar için lütfen ilgili sayfalarda belirtilen akademik personel ile iletişime geçiniz

Adres:

Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, Güney Kampüs, Temel Bilimler Binası, TB  465 Boğaziçi Üniversitesi 34342 Bebek/İstanbul Türkiye

Telefon: +90 212 359 6606

Faks: +90 212 287 2470